Кожувчанка со донација од 100.000 шишиња вода „Изворска“ и 22.000 лименки безалкохолен пијалок „Sinetta“, за потребите на вакциналните пунктови низ државата

Објавено на 10 мај, 2021 во 12:52

Компанијата Кожувчанка, како општествено одговорна компанија донира 100.000 шишиња негазирана природна вода „Изворска“ и 22.000 лименки безалкохолен пијалок „Sinetta“. Донацијата е за сите регионални пунктови за вакцинација во државата.

-Со тоа докажуваме дека сме одговорен поборник онаму каде што е најпотребно. Во последната година откако започна пандемијата, неизмерно поддржуваме голем број на клиники и Ковид центри. Тоа го правиме насекаде во нашата држава со негазираната природна вода „Изворска“.

И во овие тешки моменти нашата компанија несебично помага онаму каде што е потребно. Чест и задоволство ни е што и во овие моменти на вакцинација и имунизација го правиме истото. – се вели во изјавата од КОЖУВЧАНКА ДОО.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.