Жена нападнала мажи во село Горно Јаболчиште

Објавено на 1 ноември, 2021 во 10:50

Во Полициско одделение Чашка, во текот на вчерашниот ден, 31 октомври, четириесет и девет годишниот С.З од село Горно Јаболчиште, пријавил дека тој, Х.З (35) и С.З (71) биле физички нападнати од четириесет и четири годишната Л.З која употребила и тврд предмет.

Од Сектор за внатрешни работи Велес информираат дека по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Стефани Манева

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.