Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

makedonskopivoУспешно заврши кампањата НАШЕ ПИВО, НАША СТРАСТ! Организирана од  Наше Македонско Светло Пиво за поддршка на спортот и подигнување на спортскиот дух.

Денеска на ГФК Тиквеш, ракометниот клуб „Тиквеш“ и КК „Фени“ како и на навивачката група „Лозари“ им беа врачени ваучери со финансиска поддршака. Кампањата започна минатата година и се реализираше до 30 јуни годинава.

Со секој продаден литар Македонско пиво се одвојуваа по 2 денари за поддршка на спортот.

„Ова е уште еден успешно завршен општествено одговорен проект со кој го афирмираме клубскиот спорт во Кавадарци“ рече на денешното доделување на ваучерите Ратко Мицев, од компанијата „Кожувчанка“.

По 80 илјади денари добија ГФК „Тиквеш“, Ракоемтниот клуб и кошаркарскиот клуб, додека 26 илјади денари доби навивачката група „Лозари“./A.Д

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

lifer gif 300x250 Duma

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала заради зголемување на својот постоечки капацитет во Велес има потреба да вработи:

Техничар  во оддел за  одржување

Кандидатите треба да ги исполнуваат следните услови:

  • ССС (Електро- техничар,  Машински техничар и др. сродни занимања)
  • Познавање на англиски јазик
  • Познавање на работа со компјутери
  • Со или без работно искуство ( предност имаат кандидати со работно искуство со машини )

Локација : Велес

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со слика на  hrmk@rontis.com  или на адреса: ДПТ РОНТИС  ДООЕЛ Велес  с. Долно Оризари бб, Велес 1400  задолжително со назнака за Техничар, најдоцна до 25/02/2020 година .

 
   
   
   
   

Најново