Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

petrushevski fin

Со резултат од 96,03 секунди Ангелче Петрушевски беше најбрзиот кајакар на натпреварот што се одржа во саботата, на 17 август, во водите на река Вардар во центарот на Велес. Во натпреварот беа постигнати следниве резултати по категории :

Во дисциплината К-1/пионери, првото место го освои Стефан Рибарски ККК „Вардар“ Велес, втор патеката ја заврши Петар Радојковиќ ККК „Гусар“ Ниш Р.Србија, додека третото место го освои Арун Небиовски ККК „Вардар“ Велес.

Во дисциплина К-1/јуниори, првото место го освои Ангелче Петрушевски ККК „Вардар“ Велес, второпласиран Мартин Мазнев ККК „Вардар“ Велес, третото место го освои Коце Игнатов КК „Бабуна“ Велес.

Во дисциплина К-1/сениори, прв патеката ја помина Христијан Игнатов КК „Бабуна“ Велес, второто место го освои Марко Кесиќ ККК „Гусар“ Ниш Р.Србија, додека третото место му припадна на Виктор Миланов ККК „Илинден 90“ од Скопје.

kajak fin

Во дисциплина Ц-1/јуниори, првото место го освои Ангелче Петрушевски ККК „Вардар“ Велес, втор патеката ја помина Лазар Цветковиќ ККК „Гусар“ Ниш Р. Србија, додека третото место го освои Мартин Мазнев ККК „Вардар“ Велес.

Во дисциплина Ц-1/сениори, првото место го освои Марко Кесиќ од КК „Гусар“ Ниш, втор беше Виктор Миланов КК „Илинден 90“ Скопје, додека трет патеката ја помина Вукота Радовановиќ ККК „Гусар“ Ниш Р. Србија.

Организатор на Кајак слалом натпревар „Велес Опен 2019“ е Кајак Кану Клуб „Вардар“ од Велес со финансиска поддршка на Општина Велес./А.Ј

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

lifer gif 300x250 Duma

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

Rontis oglas 2

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала заради зголемување на својот постоечки капацитет во Велес има потреба да вработи:

Техничар  во оддел за  одржување

Кандидатите треба да ги исполнуваат следните услови:

  • ССС (Електро- техничар,  Машински техничар и др. сродни занимања)
  • Познавање на англиски јазик
  • Познавање на работа со компјутери
  • Со или без работно искуство ( предност имаат кандидати со работно искуство со машини )

Локација : Велес

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со слика на  hrmk@rontis.com  или на адреса: ДПТ РОНТИС  ДООЕЛ Велес  с. Долно Оризари бб, Велес 1400  задолжително со назнака за Техничар, најдоцна до 06/03/2020 година .

 
   
   
   
   

Најново