Сестрите Војдиновски го положија испитот за европски карате судијки

Објавено на 22 јуни, 2022 во 16:00

На одржаното европско првенство во Прага за млади категории судеа Маја Војдиновска Ѓоргиева која се стекна со лиценца европски судија ката Б и борби „кумите“ Б.

Додека Климентина Војдиновска се стекна со А лиценца во кати и со Б во борби.

Со ова само продолжија во надградбата и многу брзо очекуваме, со оглед на квалитетот кој го поседуваат, да стигнат и до лиценци од највисок ранг светски судии.

Лазар Лазаревски

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.