ЕНДУРО трка на патеката на велешко езеро „Младост“

Објавено на 22 мај, 2023 во 11:08

Мото клуб „МотоВелес“ е организатор на првата ендуро трка од Државен шампионат во Ендуро 2023 година заедно со МФМА и Општина Велес. Дводневната трка ќе се одржи викендов на познатата Ендуро патека на велешко езеро. На „Младост“ ќе се возат две трки, прва во сабота и втора во недела, кои што ќе се бодуваат поединечно во класите Е1, Е2, Е3 и Е јуниор.

Трката се организира по 13 пат и прераснува во меѓународна. Годинава се најавени учесници, гости од неколку држави.

Ангел Јаневски

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.