Студено, со сончеви периоди!

Објавено на 13 јануари, 2013 во 08:36

XX

Неделното уто ке ке донесе мраз, а можна е и појава на голомразица поради ниските температури кои ке се движат од -9°C до -2°C.

Во текот на денот ке биде умерено облачно со повремени сончеви периоди и студено.

Ке дува засилен јужен и југоисточен ветар, а во западните предели ке дува засилен југозападен ветер.

Максималните дневни температури ке достигнат до 2°C односно до 7°C.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.