Мечка и две мали мечиња снимени на Шар Планина (Видео)

Објавено на 22 ноември, 2021 во 10:37

На социјалната мрежа „Шари Беар“  вчера беше објавено видео на кое се гледа како мечка со две мали мечиња се движат низ Шар Планина.

Имено мајка со двете мали мечиња додека биле во потрага по храна застанале точно пред камерата и ја овековечиле оваа несекојдневна ситуација.

Здружението „Шари Беар“ и неговите членови секојдневно на посебни пунктови им носат храна на мечките, за да им помогнат во исхраната.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.