Тлото не мирува – нов земјотрес во Битола

Објавено на 14 јануари, 2022 во 10:03

Утринава повторно земјотрес со јачина 2,9 според Рихтер ја потресе Грција.

Епицентарот на земјотресот е на 4 километри северозападно од Лерин, на длабочина од 10 км.

Земјотресот е почувствуван и на територија на Македонија.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.