Заев со повик до македонската дијаспора: „Гласајте вечерва за Гарванлиев!“

Објавено на 18 мај, 2021 во 19:52
Васил Гавранлиев, македонскиот претставник на „Евросонг 2021“

Вечерва нашиот македонски баритон Васил Гарванлиев настапува на првото полуфинале на „Евровизија” под редниот број 6. Ве повикувам сите кои живеете во странство и кои според евровизиските правила имате можност да гласате да го дадете својот глас за Васил и “Here I stand”, истакна премиерот Зоран Заев преку социјалната мрежа „Фејсбук”.

Претседател на Влада, Зоран Заев

Порача дека треба да застанеме гордо до него.

-Тој гордо стои пред сите нас, да застанеме и ние до него. Среќно Васил!, напиша Заев.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.