Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Zaev fin

29.09.2020

Премиерот Зоран Заев денеска по повод Меѓународниот ден за подигање на свеста за загубите и отпадот на храна на неговата фејсбук страница порачува да се размисли како се справуваме со овој проблем и да се понудат решенија.

-Живееме во свет на хипер продукција на храна, но и на големи количини храна што завршува како отпад. Околу девет отсто од светската популација не може да си дозволи дневен оброк и крајно време е да го реобмислиме нашиот пристап кон овој проблем, пишува Заев на ФБ.

Денешниот Меѓународниот ден за подигање на свеста за загубите и отпадот на храна, посочува, да го употребиме за секој од нас да размисли како се справуваме со овој проблем и да понудиме лични, регионални, национални и меѓународни решенија.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново