Маричиќ: Да не се повтори времето кога се нарачуваа судски пресуди

Објавено на 15 април, 2021 во 07:53

maricik

15.04.2021

„Заврши времето со нарачки на пресуди, сега одлуките на судот и на обвинителството се во нивни раце, како и сите попатни мерки како што се притворот, конфискација на имот, сето тоа сега го одлучуваат надлежните институции, а не партиите, изјави Бојан Маричиќ, министер за правда, во интервјуто на ТВ Стар.

-Пресудите исто така, затоа велам тоа време заврши и да не се повтори. Ние ја научивме таа лекција и ни би оделе низ истиот процес. За нас е важно работите да течат, никој да не биде обесправен, секој во рамките на законот, и во разумен рок, да стигне до правдата.“- дополнува тој.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.