УХМР: Повторно облачно време со врнежи од дожд

Објавено на 20 април, 2021 во 07:18

promnlivo so dozd 701x382

20.04.2021

Времето денеска ќе биде променливо облачно со локални врнежи од дожд, кои на места краткотрајно ќе бидат поројни и проследени со грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец.

Потоа во следните два дена ќе биде стабилно со пораст на дневната температура, а услови за краткотраен дожд ќе има само во планинските подрачја. Под влијание на нов влажен бран, во петок и сабота ќе има врнежи од дожд, кои на места ќе бидат пообилни.

Стефани Манева

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.