Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Бројот на жртвите во ураганот Харви, што ја погоди американската сојузна држава Тексас се искачи на 14.

Локалните власти стравуваат дека ќе се зголеми бројот на жртвите по повлекување на надојдената вода.

Градоначалникот на Хјустон, Силвестер Тарнер истакна дека во центрите за привремено сместување има околу 6.200 луѓе.

- Потребите ни се големи. Во тие центри има луѓе кои нема каде да одат, истакна Тарнер.

Гувернерот на Тексас, Грег Абот побара да се мобилизираат 12.000 резервисти од Националната гарда кои ќе бидат ангажирани за укажување на помош на настраданите, како и на лицата кои останале без дом, но и во потрага по жртвите.

 

Поврзани вести

E baner

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

10 (десет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на hrmk@rontis.com  или на адреса:

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 30/11/2019 година.

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала заради зголемување на својот постоечки капацитет има потреба да вработи:

Техничар  во оддел за  одржување

Кандидатите треба да ги исполнуваат следните услови:

  • ССС (Електро- техничар,  Машински техничар и др. сродни занимања)
  • Познавање на англиски јазик
  • Познавање на работа со компјутери
  • Со или без работно искуство ( предност имаат кандидати со работно искуство со машини )

Локација : Република Македонија - Велес

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со слика на  hrmk@rontis.com  или на адреса: ДПТ РОНТИС  ДООЕЛ Велес  с. Долно Оризари бб, Велес 1400  задолжително со назнака за Техничар, најдоцна до 30/11/2019 година .

Најново