Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Најголемиот германски аеродром во Франкурт денеска откажа 170 летови поради снежно невреме.

Одложени биле летови до Берлин, Хамбург, Минхен, Виена и низа други градови.

Состојбата е дополнително влошена со откажувањето на летови до САД поради хаваријата во системот на електрично напојување што се случи на аеродромот во Атланта.

Поврзани вести

Web banner Duma Kozuvcanka Fakti 300x250px 01

Најново