Јапонска мудрост на денот

Објавено на 22 март, 2016 во 09:13

“Кој купува она што не треба, еден ден го продава она што му треба.”

Извор: Локално.мк

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.