Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Rajko Dujmic fin

6.08.2020

Вчера почина фронтменот на „Нови фосили“, Рајко Дујмиќ, од последиците од тешката сообраќајна незгода што ја доживеа пред неколку дена.

Неговото семејство во најтешките моменти за нив, се одлучи за хуман чин. Ќе ги донираат органите на Рајко за да спасат нечиј друг живот.

„Стотици денови и ноќи поминавме заедно. Никогаш не ни беше здодевно, за 35 години ниту еднаш не се скаравме. Прекрасен, благ карактер, од него никогаш не требаше да се побара помош, тој секогаш сам помагаше. Горд сум на семејството кое се одлучи да ги дарува неговите органи. Бидејќи Рајко така ќе продолжи да живее. И пак ќе помогне некому“, рекол неговиот близок пријател Нено Нинчевиќ.

 

 

 

SEMM baner MK

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново