Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Сексот на Олимпијада дефинитивно е доста распространет, а учесниците на Игрите во Пјонгчанг не се исклучок. Откако добија рекордни количества кондоми (по 37 на човек), извори од Олимпијадата открија како се случува наоѓање на соодветен партнер.

Покрај традиционалните социјални мрежи, спортистите го користат и Тиндер, специјализиран за сексуални состаноци. Има и страница со слики во „Инстаграм“ – „ТиндерПјонгчанг“, а во неа можат да се најдат профили на не еден или двајца спортисти, откако нивната бројка им е близу 5.000, на просечна возраст околу 22-23 години.

„Прилично сме добри во овој поглед. Некои спортисти чекаат само да им завршат натпреварувањата за да имаат секс. Други пак не се заинтересирани за ништо и го прават тоа секој ден, тврдејќи дека тоа им помага пред трките“, коментира запознаен олимпиец од тимот на САД.

Web banner Duma Sinalco Nagradna Igra 300x250px

 

Најново

 
   
   
   
   

rontis

 

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

30 (триесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

 ССС
 Со или без работно искуство

Локација : Република Македонија – Велес

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес не врши дискриминација по ниту еден основ (полова, верска или национална дискриминација) и ги охрабрува сите заинтересирани кандидати да аплицираат.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com или на адреса: ДПТ РОНТИС ДООЕЛ с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 05/11/2018 година.