Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

slabeenje fin

За да се ослободите од салото на стомакот може да биде многу полесно отколку што мислите. Тренерите и експертите за исхрана советуваат комбинација на умно замислени оброци и вежби, но важно е и што пиете.

-Водата е најдобриот избор за губење на тежината. Истражувањата покажаа дека водата, особено пред јадење, може да влијае на побрзо трошење на калории, а тоа помага да се намалиат маснотиите, вели диетичарката Џилијан Кубала.

Ако ви здодее, додадете малку свежо овошје и ќе имате здрава, вкусна вода.

-Кофеинот е поврзан со губење на тежината и е доста ефикасен ако е внесен пред вежбање, и е добар за функцијата на срцето, вели таа.

Можете да пиете и чај.

-Чаша топол чај од ѓумбир дава чувство на ситост, го намалува гладот и внесот на калории, вели Кабула.

На крајот, таа открива неочекуван начин кој помага при губење на килограми.

-Додај во вода лажица јаболков оцет. Тоа ќе го забави варењето, што ќе ве натера да се чувствувате посилно за долго време, објаснува диетичарката.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

lifer gif 300x250 Duma

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

Rontis oglas 2

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала заради зголемување на својот постоечки капацитет во Велес има потреба да вработи:

Техничар  во оддел за  одржување

Кандидатите треба да ги исполнуваат следните услови:

  • ССС (Електро- техничар,  Машински техничар и др. сродни занимања)
  • Познавање на англиски јазик
  • Познавање на работа со компјутери
  • Со или без работно искуство ( предност имаат кандидати со работно искуство со машини )

Локација : Велес

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со слика на  hrmk@rontis.com  или на адреса: ДПТ РОНТИС  ДООЕЛ Велес  с. Долно Оризари бб, Велес 1400  задолжително со назнака за Техничар, најдоцна до 06/03/2020 година .

 
   
   
   
   

Најново