Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

dizni fin

Откако е отворен, Дизниленд нуди голем број атракции и тематски паркови инспирирани од поп-културата и баш затоа е чудно зошто чекаа досега за да изградат посебен забавен парк со кој ќе оддадат чест на една од најзаслужните франшизи за пораст на популарноста на филмската индустрија – „Star Wars“.

Именуван едноставно како „Star Wars: Galaxy’s Edge“, забавниот парк опфаќа сѐ што би можело да ве интересира од популарниот серијал – од лајтсејбери, преку реплика на Millennium Falcon, па до простории и летала кои беа застапени во оригиналната трилогија и сите продолженија кои излегоа оттогаш.

Ако сте фан на „Star Wars“, ова е местото за вас.

Поврзани вести

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

E baner

Најново