Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

zd fotografii

Социјалната мрежа Facebook им овозможи на сите корисници да ги претворат фотографиите во живописни 3D слики.

Tаа опција би требало да ја добијат сите корисници во менито за објавување статуси.

За да користите 3D фотографии, мора претходно да дозволите пристап до камерата, изберете ја опцијата 3D фотографија, па од галеријата вметнете слика и почекајте неколку секунди за Facebook да создаде 3D фотографија.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

lifer gif 300x250 Duma

 

Duma Banner

ezgif.com video to gif1

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

Почитувани,

Општина Велес ја известува јавноста дека Градскиот пазар во Велес наместо во вообичаените пазарни денови, отворен е за работа секој ден, од понеделник до недела, од 07:00 до 14:00 часот.

Претходно донесените мерки за Градскиот пазар сè уште се на сила.

Малиот пазар во Нова населба останува затворен за работа, затоа што сè уште не се создадени услови за негово повторно отворање.

Општина Велес упатува апел до сите жители на општината за почитување и придржување кон мерките за превенција и заштита од ширење на Ковид-19 (коронавирус).

Јавното здравје е заедничка одговорност.

Со почит,

Општина Велес

 
   
   
   
   

Најново