Здрава овесна каша

Објавено на 6 декември, 2022 во 11:33

Започнете го денот со здрав појадок.

Состојки:

– 1 чаша млеко

– 3 лажици овесна каша

– 1 лажица какао

– ленено семе

– ореви

– јаболко

– суво грозје

– урми

Подготовка:

Во мало тенџере сварете го млекото и додадете ја овесната каша. Мешајте додека не се згусне.

Додадете какао, ленено семе и мелени ореви.

Наместо какао, можете да користите сечкано темно чоколадо.

Потоа додадете сечкано јаболко, суво грозје и урми.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.