Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

napivkaprotivhrcenje fin

Овој домашен сок ќе помогне за отстранување на слузот, која е една од главните причини за `рчење. И не заборавајте! Тоа е исто така многу важно – не заборавајте да користите органско овошје и зеленчук, бидејќи тие не содржат штетни хемикалии и пестициди кои други производи имаат.

За ова ви треба од следниве состојки:

– половина чаша вода
– ¼ лимон
– 1 дел од ѓумбир
– јаболка 2
– 2 моркови

Инструкции: Ставете ги сите состојки во блендер, се меша додека не се добие хомогена смеса. И не заборавајте да го пиете овој домашен сок неколку часа пред спиење.

Поврзани вести

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

E baner

Најново