Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Уметникот Александар Јовановски Мијак деновиве патува за Париз.

Француските љубители на ликовната уметност ќе имаат можност да се запознаат со овој наш автор со веќе меѓународно реноме.

По досега реализирани десет самостојни изложби во Америка , продадено уметничко дело на аукција во Њујорк, реализирани повеќе од дваесет самостојни изложби, дома и во странство и дела во колекции низ целиот свет, Мијак повторно ќе ја презентира македонската култура и уметност во светот./У.Ј

Поврзани вести

Web banner Hit Portal Sinalco IceTea 2018 300x250px 01

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

Локација : Република Македонија - Велес
Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com или на адреса: ДПТ РОНТИС ДООЕЛ с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 25/09/2018 година.