Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

12:10 - часот: 

Четириесет и седум годишниот С.П. од неготинското село Црвени Брегови загина во сообраќајната несреќа што во неделата вечерта, околу 19,00 часот, се случи на регионалниот пат Градско-Неготино, кај локалитетот „Стоби“. Тој го управувал патничко моторно возило „КИА“,  кое излетало од коловозот и се превртело.

Во незгодата С.П. починал на самото место. Увид на лице место извршила екипа од СВР-Велес. По наредба на Јавен обвинител, над телото на починатиот ќе се врши обдукција.

 

09:03 часот:

На регионалниот пат Градско - Неготино кај локалитетот Стоби, вечерта во неделата околу 19 часот, „киа“ управувана од маж чиј идентите засега не е познат, излетало од коловозот и се превртело.

МВР информира дека возачот починал на лице место.

Поврзани вести

Web banner Hit Portal Sinalco IceTea 2018 300x250px 01

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

Локација : Република Македонија - Велес
Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com или на адреса: ДПТ РОНТИС ДООЕЛ с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 25/09/2018 година.