Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

На двете избирачки ливчиња, за нов Градоначалник и за нов состав на Советот на Општина Градско денеска гласаат вкупно 3.147 граѓани со право на глас во оваа општина од Вардарски регион. Граѓаните правото на избор го остваруваат на 11 избирачки места. На избирачките ливчиња тие имаат тројца кандидати за Градоначалник и исто толку листи со кандидати за членови на Советот.

Според претседателката на Општинската изборна комисија, Мери Димовска до 10 часот излезноста во општината изнесува 11,57% . Засега нема евидентирано проблеми и нерегуларности во избирањето. Во текот на вчерашниот ден избирачките одбори посетиле вкупно 35 болно и изнемоштено лице на подрачјето на општината со цел да го оствари правото на глас. Од нив, според првичните информации на Димовска , гласале вкупно 33 болни и изнемоштени граѓани затоа што избирачките одбори констатирале дека едно пријавено лице било починато а второто не го нашле во неговиот дом./У.Ј

Поврзани вести

Web banner Duma Izvorska Izvor na 300x250px 01

Screenshot 2

52407849 472689196598964 4414210414364065792 n

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

15 (петнаесет) Оператори во производство

 

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес не врши дискриминација по ниту еден основ (полова, верска или национална дискриминација) и ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:                                  ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 15/03/2019 година.