Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

 

policijazeleznickapruga fin

11.06.2020

Несреќата се случила рано утринава, на железничката пруга Велес – Градско, пред село Згрополци. Околу 4 часот локомотивата на возот го удрила мигрантот, кој се здобил тешки телесни повреди.

Tој бил транспортиран кон Општата болница Велес, но по пат им подлегнал на повредите.

На местото на несреќата увид извршила увидна екипа од СВР Велес.

- Поради несреќата железничкиот сообраќај бил во прекин два ипол часа и се нормализирал во 6 часот и 35 часот, соопшти Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес./С.А

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново