Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Педесет и четири годишниот Ф.Н од Кавадарци е измамен за работа  во странство од лице од Неготино.

Кавадарчанецот вчера пријавил во полиција дека измамникот имал дадено оглас за вработување на интернет. Откако измамениот контактирал со неготинецот кој се претставувал дека е менаџер во агенција која посредува за вработување во странство бил доведен во заблуда. Во неколку наврати Ф.Н на жиро сметка на измамникот му исплатил 18.530 денари.

„При уплакање на следната рата од Ф.Н. во банка во Скопје од страна на шалтерскиот работник му било сигнализирано дека лицето на која што жиро сметка ги уплаќа парите е познат измамник“ информира инспектрото за превенција во кавадаречката полиција Димитар Каракулев.

Тој нагласи дека се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот./A.Д

Поврзани вести

Web banner Duma Sinalco Nagradna Igra 300x250px

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

30 (триесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес не врши дискриминација по ниту еден основ (полова, верска или национална дискриминација) и ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 10/02/2019 година.