Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

policija kavadarciЖител на кавадаречкото село Марена синоќа околу 22 часот се повредил при пад во дупка. Поради сериозноста на повредите утринава бил пренесен на лекување во Скопје.

 

„Се работи за тешка скршеница на лева натколеница со изместување. Пациентот беше видно вознемирен. Тој доби соодветен медицински третман во болницата. Му направивме рентген и лабораториски испитувања. Беше стабилизиран, имобилизиран и со инфузиона терапија. Утринава го препративме на операција во Клиниката за трауматологија во Скопје“ рече хирургот  д-р Дано  Кулев.

За извлекување на поведеното лице од дупката интервенирале покрај итната медициснка помош и пожарникари од кавадаречката противпожарна единица.

 Утринава пак, околу 02.00 часот при вршење позорна служба во град Неготино на улиците „Цандо Кожинков“ и „Даме Груев“ од страна на полициската патрола забележани е лице како врши кривично дело - кражба на акумулатор од  паркиран трактор, при што, по интервенција на полициските службеници истиот е фатен и е лишен од слобода и приведен во ПС ОН Неготино, информира портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски./А.Д

Поврзани вести

Web banner Duma Izvorska Izvor na 300x250px 01

Screenshot 2

52407849 472689196598964 4414210414364065792 n

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има
потреба да вработи:

10 (десет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес не врши дискриминација по ниту еден основ (полова, верска или национална дискриминација) и ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:                                  ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 15/04/2019 година.