Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

pozar kavadarci

Покривот и покуќнината се целосно уништени во пожарот кој ноќеска околу 2 часот избувнал во куќа во Кавадарци. За среќа нема повредени.

Од кавадаречката против пожарна единица информираа дека со сите сили,  на минусни температури,  дејствувале што побрзо да го угаснат пожарот. Дејствувале се до 4 часот утрово.

„ На лице место бевме десет пожарникари во два тима, за цело време во гаснењето учествуваа и таткото и синот чија куќа гореше. По нашата брза интервенција, големиот пожар беше локализиран, а огнот не се прошири на околните куќи“ рече Александар Чадамов, командир на ТППЕ Кавадарци.

Се утврдуваат причините за пожарот и направената материјална штета./А.Д

Поврзани вести

Web banner Duma Sinalco Nagradna Igra 300x250px

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

30 (триесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес не врши дискриминација по ниту еден основ (полова, верска или национална дискриминација) и ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 10/02/2019 година.