Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

pozar kavadarci

Покривот и покуќнината се целосно уништени во пожарот кој ноќеска околу 2 часот избувнал во куќа во Кавадарци. За среќа нема повредени.

Од кавадаречката против пожарна единица информираа дека со сите сили,  на минусни температури,  дејствувале што побрзо да го угаснат пожарот. Дејствувале се до 4 часот утрово.

„ На лице место бевме десет пожарникари во два тима, за цело време во гаснењето учествуваа и таткото и синот чија куќа гореше. По нашата брза интервенција, големиот пожар беше локализиран, а огнот не се прошири на околните куќи“ рече Александар Чадамов, командир на ТППЕ Кавадарци.

Се утврдуваат причините за пожарот и направената материјална штета./А.Д

Поврзани вести

Web banner Duma Izvorska Izvor na 300x250px 01

Screenshot 2

52407849 472689196598964 4414210414364065792 n

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

15 (петнаесет) Оператори во производство

 

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес не врши дискриминација по ниту еден основ (полова, верска или национална дискриминација) и ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:                                  ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 15/03/2019 година.