Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

soobЕден загинат и еден тешко повреден е билансот од сообраќајната несреќа што попладнево се случила на патот Неготино - Демир Капија во близина на селото Тремник.

Според првичните информации се судриле џип „Хјундаи“ и „Голф“. Од МВР не соопштуваат повеќе детали бидејќи во тек е увид на местото на сообраќајката.

Сообраќајкот се пренасочува по спореден пат одека трае увидот, а од Здравствен дом Неготино интервенираат на терен со две возила и двајца доктори.

А.Д

Поврзани вести

E baner

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

Најново