Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

veles fin

27.06.2020

Нема новозаболени велешани од Ковид 19 во изминатите 24 часа кога во државата се направени 1086 тестирања, а регистрирани се 150 нови случаи. Во вардарски регион единствено е евидентиран еден нов случај на заразен во Неготино. Во истиот временски период нема и оздравени граѓани, соопшти Министерството за здравство.

.Досега во земјата се направени вкупно 57.895 тестирања на ковид -19. Денеска нема тестирања во рамките на скринингот.

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 5906, бројката на оздравени пациенти е 2236, на починати е 277, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 3393./У.Ј

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново