Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

infektivno2

12.01.2021

Нови 20 велешани се заразиле со коронавирус во последното деноноќие, соопшти Министерството за здравство. Освен велешани има и 28 новозаразени кавадарчани, двајца светиниколчани и тројца неготинци. 

Институтот за јавно здравје денеска регистрира оздравени во: Велес 15, во Кавадарци 27, во Свети Николе 1 и во Неготино 12 ковид болни.

Во Општа болница Велес денеска се лекуваат вкупно 35 ковид пациенти, од кои 26 се потврдено позитивни,двајца се сомнителен и седум пациенти имаат негативен тест но се задржани на болничко лекување.

- На кислородна поддршка се вкупно 11 пациенти. Од болничките 35 пациенти на Инфективно се лекуваат 29 и на Интерно шест пациенти, рече портпаролката д-р Елеонора Јованова.

Исто така, денеска, од болничко лекување испишани се двајца пациенти како оздравени со по еден негативен тест.

Стоилко Андреевски

 Нова 2020

 ДЕЛТА ПРОМ 1

 2021 со честитки за Божиќ и стара Нова година

 и благосостојба во домот и успех во работата

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

NOVOGODISENBANERSINALCO

 Fokus

viber image 2020 12 24 14 00 26

viber image 2021 01 02 09 31 36

from samantha howells 1

from samantha

 Романтик

 2021 Честит Божиќ и Стара Нова година 1

 2021 Честит Божиќ и Стара Нова година 2

 2021 Честит Божиќ и Стара Нова година 4

opshtina chashka

 посакува Среќна 2021 година

 Нова 2021 честит Божиќ и Стара Нова година 4

 
   
   
   
   

Најново