Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

127585031 822111298573546 1747860509741631633 n

02.03.2021

Три пациенти помалку од вчера се лекуваат од инфективното заболување во ЈЗУ Општа болница Велес. Тие денеска се испратени на домашно лекување со по еден негативен тест.

Вкупно се хоспитализирани 29 пациенти од кои 24 се потврдено позитивни,двајца се сомнителни и тројца пациенти со негативен брис но задржани на болничко лекување.

На кислородна поддршка се 8 пациенти.

Од вкупниот број на Инфективно се лекуваат 24 додека на Интерно пет пациенти.

Убавка Јаневска

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

web baner kozuvcanka 300x250 Duma

 
   
   
   
   

Најново