Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

makedonski rakomet 960x640

Македонската ракометна репрезентација сепак ќе учествува на Светското првенство во Египет кое стартува денес. Нашиот најдобар национален состав ќе оди на местото на Чешка.

Чешка немаше друг избор, освен нејзината селекција да се откаже од учество на првенството поради големиот број позитивни ракометари на Ковид - 19.

Македонија во овој случај ќе биде во групата Г заедно со Египет, Шведска и Чиле.

Мите Јаначков

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

NOVOGODISENBANERSINALCO

 
   
   
   
   

Најново