stangor fn

Се уште не е позната бројката на луѓе кои скокнале од становите во зграда во Лос Анџелес откако вчера се запалил стан во 6 спрат на една зграда.

padnatavon fn

Трагичната смрт на Коби Брајант го растажи светот. Легендарната ѕвезда на Лоса Анџелес Лејкерс загина во хеликоптерска несреќа во местото Калабасас во Калифорнија заедно со пилотот и уште седум лица меѓу кои беше и неговата 13 годишна ќерка Џијана.

dozdovi fin

Поројни дождови го зафатија источниот брег на Австралија што претставува надеж дека дел од големите пожари што ја зафатија таа држава ќе бидат изгаснати или барем успорени, јавија локалните медиуми.

ljubljana fin

Од денеска во Словенија стапуваат во сила новите правила за финансиска помош за невработените. Меѓу другото, се зголемува паричниот надоместок што ќе го добиваат оваа категорија граѓани. Досега на невработените им следуваше помош од 350 евра, а со новиот закон таа се зголемува на 530 евра месечно.

Albanija fin

За неколку недели од разорниот земјотрес, што Албанија ја погоди утрото на 26 ноември, со јачина од 6,4 степени според рихтеровата скала, регистрирани се повеќе од 2.100 потреси со различна јачина.

zemjotresi fin

Три умерени земјотреси се регистрирани доцна синоќа во Турција, во интервал од само половина час.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново