На кратко ги претставуваме сите комбинации за секој хороскопски знак одделно, кои комбинации се најдобри за врска, кои се релативно добри, но и оние кои може да се покажат како навистина лоши.

Го пресретнуваме јули со мирис на лето, но и на љубов. Првата недела од месецот ја започнува позитивно во однос на љубовта. Што ве очекува видете во љубовниот хороскоп.

Еве кои хороскопски знаци се најголеми „грешници“ во Зодијакот:

Оваа недела ѕвездената карта покажува дека претставниците на различните хороскопски знаци ќе треба да бидат внимателни со комуникацијата. Можно е и да има некои збунувачки моменти со партнерот. За среќа тоа брзо ќе помине. Што ве очекува видете повеќе во љубовниот хороскоп.

Планетата на љубовта Венера во петок ќе влезе во знакот на Ракот и ќе се задржи таму до 12 јули. Тоа значи дека претставниците на зодијачкиот знак, како и останатите во Зодијакот, ќе се радуваат на повеќе хармонија, романтика, емоционална безбедност, а некои и на нова љубов. Повеќе видете во љубовниот хороскоп.

Кои работи им носат среќе на хороскопските знаци? Кое цвеќе, која боја, кој ден, број…

Поврзани вести

Web banner Duma Izvorska Izvor na 300x250px 01

Screenshot 2

52407849 472689196598964 4414210414364065792 n

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

15 (петнаесет) Оператори во производство

 

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес не врши дискриминација по ниту еден основ (полова, верска или национална дискриминација) и ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:                                  ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 15/03/2019 година.