Со влегување на Јупитер во Вага, многу знаци ќе уживаат во среќата под влијание на овој транзит. Некои пак ќе мораат малку да се стрпат и да ја покажат својата истрајност во моментите кога среќата не им е наклонета.

Во денешниот ден внимателни во работата и во споделувањето на информации треба да бидат Овните, Вагите и Рибите.

Според астрологијата, ѕвездите играат голема улога во сите сегменти од животот, па така според хороскопскиот знак може да се одреди кои се вашите дестинации од соништата.

Без разлика дали сакате да читате книги или сакате да подарувате книги, дознајте како ѕвездите влијаат на нашиот книжевен вкус.

Часот на раѓање влијае на вашиот карактер и врз вашата енергија. Денот се дели на шест временски единици. Во зависност од поставеноста на планетите во секоја од тие временски единици зависи и карактерот на личноста родена во неа.

Еве што им се допаѓа на мажите според хороскопот, што ги привлекува, а што ги одбива. Искористете ги овие мали тајни …

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново