Портокаловите производи позитивно делуваат на имунитетот додека црвените ја победуваат слабокрвноста. Секое овошје и зеленчук има свои посебни својства и поволности врз човечкиот организам затоа нутриционистите препорачуваат секој оброк да биде разновиден.

Изложеноста на пестициди е поврзана со поголем ризик за заболување од Паркинсонова болест, покажува едно италијанско истражување.

Водата со краставици одамна е прва помош за презгодните модели ширум светот и истовремено важи за еден од најдобрите напитоци за детоксикација на организмот, здравствените придобивки од истата се навистина одлични.

Пијалакот без кој многумина не можат да го замислат својот ден е добар и за здравјето на очите покажала новата студија.

Сокот од домати е богат со витамините Ц, Б и К, како и со минералните соли (калиум, натриум, магнезиум, калциум и железо) и секако влегува во здрава храна.

Постојат здрави варијанти на десерт од високо калоричните слатки и колачи.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново