Храната што ја јадеме влијае на нашето расположение и ниво на енергија, како и на нашиот сон. Значи, кога сакате да бидете концентрирани, треба да јадете една храна, а кога сакате да спиете – друга.

Подобро и поздрава алтернатива на почнување на денот наместо кафе , е топла чаша вода со лимон.

Оваа напивка служи за постепено чистење на крвните садови од масните наслаги и превенција од срцев и мозочен удар. Исто така спречува појава на тумори,го подобрува видот и го подмладува организмот.

Дали сте преоптоварени со работа и грижи во последно време? Или познавате некој кој страда од анксиозност,напад на паника и трауми?

Потребни ви се следниве состојки: 1 тегла природен мед,1 тегла таан,1 кг мелени ореви ,1 кг мелени бадеми,1 кг сусам и 1 кг лимон претходно исцеден.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново