Двајца велешани нападнале и силувале малолетничка од Скопје

Објавено на 19 септември, 2021 во 19:58

„Утрово, околу 09.00 часот во полициска станица на СВР Велес е извршен службен разговор со две лица од Велес, во врска со пријава според која вчера, на 18 септември, во периодот од 22.30 до 23.30 часот на место викано „Дворови“ неколу лица физички нападнале и извршиле обљуба врз малолетничка, за која во 18.10 часот од ЈУМЦСР-Град Скопје во Полициската станица Центар било пријавено дека се оддалечила од установата.

За случајот е известен Јавен обвинител и по целосно расчистување на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок“, пишува во дневниот билтен на Министерството за внатрешни работи.

Убавка Јаневска

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.