Неготинец лишен од слобода, одзел возило со скопски регистарски ознаки

Објавено на 11 август, 2022 во 10:57

Шеесет и осум годишниот Ѓ.М од Неготино, поради основано сомнение за сторено кривично дело „одземање на моторно возило“ бил лишен од слобода, вчера, во 12:30 часот, на автопатот А1 од страна на полициски службеници од Сектор за внатрешни работи Велес.

-Тој одзел патничко возило „шевролет авео“, со скопски регистарски ознаки, сопственост на С.А. од Скопје, пишува во дневниот билтен на СВР Велес.

Оттаму информираат дека по целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

Стефани Манева

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.