Поради сообраќајна незгода патот Велес-Чашка е во прекин

Објавено на 23 август, 2021 во 10:12

Авто Мото Сојуз на Македонија информира дека утринава, од 08:45 часот, сообраќајот на Регионалниот пат 1312 Велес – Чашка кај фабриката „Порцеланка“ е во прекин, поради сообраќајна незгода.

Во текот на денот се очекуваат дополнителни информации.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.