Тешко повреден пешак во Кавадарци

Објавено на 30 септември, 2021 во 13:22

Четириесет и три годишниот Р.Е од Кавадарци, управувајќи патичко моторно возило „БМВ“ со кавадаречки регистарски ознаки удрил во пешакот Р.Ќ од Кавадарци на крстосницата од улиците „7-ми септември“ и „Киро Крстев“ во Кавадарци.

Во сообраќајната незгода Р.Ќ се здобил со тешки телесни повреди констатирани во Јавна здравствена установа Кавадарци.

Увид на местото на незгодата извршила екипа од ОВР Кавадарци.

Стефани Манева

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.