Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

patseloIvankovci fin

Тројца патници, кои патувале во ист автомобил, се повредени во верижен судир што утрово, петок, 17 јануари се случи на локалниот пат кон село Иванковци и во кој учествувале вкупно пет возила. Повредените патници се здобиле со лесни телесни повреди. На местото на несреќата, во непосредна близина на селските гробишта, интервенирала една екипа со едно возило на Итната медицинска помош при ЈЗУ Здравствен дом Велес.

- Повредените по пружената прва помош, на местото на несреќата, од страна на медицинската екипата се пренесени во Ургентниот центар на ЈЗУ Општа болница Велес со цел за натамошна опсервација и третман, рече д-р Страхил Тодоров портпаролот на Здравствен дом Велес.

Сообраќајката ја предизвикал судирот на автомобил во комбе, кое пак претходно се удрило во друго комбе

- Станува збор за тројца жители на село Иванковци, М.К (67), М.Ѓ (59) и Д.М.(55) години, возач на автомобилот, на кои итно им беа направени рентген снимање и лабараториски испитувања. На еден од пациентите му беше направена компјутерска томографија на глава и врат. Лекарите констатираа само полесни телесни повреди,но сепак се хоспитализирани поради опсервација на Одделението за хирушки болести, информира д-р Тодор Јаковлевски портпаролот на ЈЗУ Општа болница Велес.

Сообраќајната несреќа е евидентирана во Центарот за кризи со време на случување околу 8 часот и причина дека возилата дошле на дел од патот кој имал замрзнат коловоз./У.Ј

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

lifer gif 300x250 Duma

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

Rontis oglas 2

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала заради зголемување на својот постоечки капацитет во Велес има потреба да вработи:

Техничар  во оддел за  одржување

Кандидатите треба да ги исполнуваат следните услови:

  • ССС (Електро- техничар,  Машински техничар и др. сродни занимања)
  • Познавање на англиски јазик
  • Познавање на работа со компјутери
  • Со или без работно искуство ( предност имаат кандидати со работно искуство со машини )

Локација : Велес

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со слика на  hrmk@rontis.com  или на адреса: ДПТ РОНТИС  ДООЕЛ Велес  с. Долно Оризари бб, Велес 1400  задолжително со назнака за Техничар, најдоцна до 06/03/2020 година .

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала заради зголемување на својот постоечки капацитет во Велес има потреба да вработи:

Техничар  во оддел за  одржување

Кандидатите треба да ги исполнуваат следните услови:

  • ССС (Електро- техничар,  Машински техничар и др. сродни занимања)
  • Познавање на англиски јазик
  • Познавање на работа со компјутери
  • Со или без работно искуство ( предност имаат кандидати со работно искуство со машини )

Локација : Велес

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со слика на  hrmk@rontis.com  или на адреса: ДПТ РОНТИС  ДООЕЛ Велес  с. Долно Оризари бб, Велес 1400  задолжително со назнака за Техничар, најдоцна до 25/02/2020 година .

 
   
   
   
   

Најново