Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Izvidnici naslovna

Засадени 1.500 садници од багрем од страна на триесет извиднци, членови на велешкиот одред „Димитра Влахов“ и двајца волонтери на Мировниот корпус се одржа вчера, недела 16 февруари, на велешко „Езеро Младост“. Иницијативата е дел од проектот ИЗ(ВИДИ), со која се пошуми дел од опожарените површини на крајбрежјето на езерото.

izvidnici3 fin

Станува збор за проектна активност на Сојуз на извидници на Македонија со учество на велешкиот извиднички одред

Izvidnici2 fin

-Ова пошумување воедно се организираше како дел од програмските активности на одредот по повод Светскиот ден на извидништвото – 22 февруари. Со оваа активност како најстара младинска организација во Велес и Македонија ја докажуваме нашата општествена одговорност за која што се залагаме сите овие изминати години, рече старешината Ангелче Гушев./У.Ј.

 

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

lifer gif 300x250 Duma

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново