(Видео) 46 лица ја прекршиле забраната за движење за време на полициски час и 611 не носеле маска

Објавено на 21 април, 2021 во 11:42

mvr

21.04.2021

Од 20.00 часот до 05.00 часот констатирано е дека 46 лица не ја почитувале забраната за движење. Во текот на изминатото деноноќие пак, на територијата на Република Северна Македонија, за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 611 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата и сите заеднички да придонесеме за спречување на ширењето на Ковид 19.

                                           

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.