Откриени бомби од Втората светска војна на брегот на Дебарско Езеро

Објавено на 21 септември, 2021 во 12:26

На 19.09.2021 година во ОВР Дебар било пријавено дека во месноста „Венец“ на брегот на Дебарското езеро биле пронајдени експлозивни направи. По извршениот увид од полициски екипи и претставници на Дирекцијата за заштита и спасување било констатирано дека се работи за шест рачни бомби од Втората светска војна кои, по преземени безбедносни мерки, биле поништени.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.