Сончево време и посвежо

Објавено на 19 декември, 2022 во 09:04

Претпладне со ниска облачност, а од пладневните часови сончево со мала до умерена облачност и посвежо. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Следува период на стабилно време со повеќе сончеви периоди и со пониски утрински температури.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.