Утрово снег на Пониква, Попова Шапка и Маврово

Објавено на 26 ноември, 2021 во 10:25

Утрово снег има во Маврово, Попова Шапка, како и во Пониква.

Според видео камерите на „skimacedonia.mk“, јасно се гледа формирана снежна покривка и на најпознатите ски центри во нашата земја.

Mетеоролозите  прогнозираат  дека на планините врнежите од снег ќе се формира снежна покривка. Ќе дува умерен до засилен ветер од јужен до југоисточен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 2 до 7, а максималната од 7 до 11 степени.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.